Hizmetlerimiz

ORIS İnternet
ORIS Internet
ADSL

ADSL - Asimetrik Sayısal Abone Hattı (‘Asymmetric Digital Subscriber Line’) standart ORIS bakır telefon telleri üzerinden daha fazla verinin transfer edilmesine imkan vermek için geliştirilmiştir. Asimetrik kelimesi, veri alım (‘download’) ve veri gönderim (‘upload’) hızlarının birbirinden farklı olduğunu göstermektedir.

ORIS, ADSL internet kullanıcısına minimum 1024/256Kbps, maksimum 16384 / 1024 Kbps arasındaki mevcut tarifelerde alternatif hız seçenekleri sunmaktadır.

VDSL

VDSL (‘Very High-bit-rate Digital Subscriber Line’) ADSL e çok benzeyen bu DSL teknolojisi, Telefon ve ISDN servislerinin yanında geliş yönünde 55.2 Mbps, gidiş yönünde 19.2 Kbps-2.3 Mbps arası hızlarda çoğul ortam trafiği geçirebilmektedir. VDSL'in ADSL den en belirgin farkı iletim mesafesinin azlığındadır. 13 Mbps hız için 1.5 km, 55.2 Mbps için 300 m lik mesafelerden daha öteye erişememektedir. Santraldan gelen fiber hattının sonlandığı bir optik ağ ünitesi (ONU) ile ev ya da işyerine bağlı olan tek bir bakır hat arasında uygulanan VDSL, binanın yakınlarına kadar gelen fiber hattını, evlere eski ya da yeni döşenen bakır hatlar üzerinden bağlamaktadır.

Fiber İnternet

Fiber internet, ORIS Telekom'un en hızlı internet erişim teknolojisidir. Fiber İnternet'te içinden ışık geçen fiber optik kablolarla internete yüksek hızda ve kalitede erişim sağlamak mümkün olmaktadır.